Project Description

Brothers of Steel – Bracia ze Stali

„Bracia ze Stali” to unikalny w skali naszego kraju sportowy projekt walk rycerskich. Pomysł na rozpoczęcie projektu pojawił się pod koniec sezonu rycerskiego 2013. Był to bardzo bogaty w starty turniejowe okres, w którym po wiosennym powrocie Krzysztofa do Polski mogliśmy ponownie wspólnie walczyć. Pod koniec wspomnianego sezonu niespodziewanie zza wschodniej granicy pojawił się impuls przyczyniający się do rozpoczęcia prac nad projektem – Robert jako pierwszy zawodnik z polski dostał zaproszenie do najbardziej prestiżowej na świecie rosyjskiej ligi profesjonalnych walk rycerskich „Knight Valor”. Choć brak sponsora skłonnego pokryć niemałe koszty wyjazdu uniemożliwił start w turnieju to nie poddaliśmy się i postanowiliśmy działać na rzeczy popularyzacji tej formuły walki w Polsce, tak aby kolejnym razem nie było takiego problemu.

W ramach projektu poza stałym dążeniem do osiągnięcia mistrzostwa w walce mieczem prowadzimy dwujęzyczny fanpage na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy:

  • relacje z naszych przygotowań technicznych, kondycyjnych i siłowych do gal Profboj i innych turniejów rycerskich
  • informacje o postępach w kontraktowaniu międzynarodowych walk z naszym udziałem
  • plany i porady treningowe
  • relacje i prywatne opinie odnośnie turniejów rycerskich
  • porady dotyczące zakupu jak i przygotowania sprzętu do pełnokontaktowych walk rycerskich
  • najnowsze regulaminy turniejowe
  • oraz wiele innych informacji związanych z walkami profesjonalnymi i ruchem sportowych walk rycerskich

Bardzo pozytywny odbiór naszego kanału i projektu, wyrażanym zarówno przez osoby od lat związane z ruchem rycerskim jak i osoby zupełnie spoza, utwierdza nas w przekonaniu, że to co mamy do zaoferowania jest czymś unikalnym. Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do naszej inicjatywy. Sami zobaczcie jak Bracia zmierzyli się ze swoimi przeciwnikami na dwóch kolejnych edycjach największej gali profesjonalnych walk rycerskich w Polsce organizowanych na brzegach zalewu wiślanego w Suchaczu.

Robert Szatecki vs Evgeny Bedenko

Walką wieczoru Gali Profesjonalnych Walk Rycerskich w Suchaczu 2013 był pojedynek w kategorii do 80 kg pomiędzy Robertem Szateckim a bardzo utytułowanym i niezwykle doświadczonym kapitanem jednej z najmocniejszych drużyn w Rosji – Evgeny Bedenko. Walka trwała pełne trzy zakontraktowane rundy i zakończyła się ciężko wywalczonym zwycięstwem Roberta. Kluczowa dla zwycięstwa okazała się przyjęta taktyka polegająca na użyciu przez całą walkę większej od przeciwnika tarczy, skupienie się na obronie i sukcesywne wyprowadzanie długich sekwencji ciosów.

Krzysztof Szatecki vs Artem Savanovich

W kategorii najcięższej +100 kg Krzysztof Szatecki zmierzył się z głównym filarem kaliningradzkiej drużyny 5vs5 – Savanovich Artem. Walka trwała dwie pełne rundy i kiedy już wydawało się, że będzie rozstrzygnięta na punkty, w ostatnich sekundach trzeciej rundy Krzysztof serią silnych rantów rozbija głowę Artema, któremu zmęczenie i krew zalewająca oczy uniemożliwia skończenie walki w szrankach. W ten sposób Krzysztof zdobywa swoje trzecie zwycięstwo przed czasem.

ROK 2012

Robert Szatecki vs Maximilian “Hartman” Emelineko

Po raz drugi walką wieczoru w Suchaczu był pojedynek Roberta. Tym razem Robert miał się zmierzyć z kapitanem krajów bałtyckich na Bitwę Narodów i równocześnie najlepszym zawodnikiem. Robert do pojedynku wybrał ciężki tasak zakończony penetrującym pancerz dziubkiem i małą podłużną tarczę bohurtową. Znawcy pojedynków rycerskich od razu mogli po tym przewidzieć, że Robert od początku będzie starał się wygrać tę walkę przed czasem. Mimo wielkiego hartu ducha Maximilliana sędziowie przerywają walkę pod koniec drugiej rundy i z powodu uszkodzenia kolana ogłaszają zwycięstwo Roberta.

Krzysztof Szatecki vs Łukasz Wojciechowski

Druga walką w trakcie gali był pojedynek Krzysztofa z najcieższym zawodnikiem drużyny bohurtowej Fabryka Świń. Mimo wysokich technicznych umiejętności walki Łukasza walka skończyła się już w pierwszej rundzie dzięki znakomicie wykonanemu przez Krzysztofa rzutowi przez biodro, w trakcie którego Łukasz doznaje kontuzji.

„Knight Valor” – Profboj

Zapraszamy także do obejrzenia filmów promocyjnych wspomnianej wyżej rosyjskiej ligi Profboj World Medieval Fighting Championship „Knight Valor”. Cały czas przygotowujemy się, żeby wraz z kolejnym zaproszeniem zwycięsko reprezentować na niej Polskę. Trzymajcie za nas kciuki.