W najbliższą sobotę na ul. Żeromskiego 26 w Gdyni odbędzie się trzeci turniej eliminacyjny do Bitwy Narodów 2014. Najważniejsza konkurencją, która się tam odbędzie będzie niewątpliwie turniej 5vs5. Obaj nasi zawodnicy będą brali w nim udział, jako członkowie Cannabis Dei – aktualnie drugiej w rankingu drużyny. Poznajmy, jakie są odczucia i plany względem tego turnieju.

 

1.Jak samopoczucie przed turniejem?

R. Poprzedni turniej ciężko nam szedł, ale z każdą walką się rozkręcaliśmy i finał przegraliśmy tylko o włos. Na swój sposób oceniam, że dobrze się stało, bo wyraźnie zmobilizowało to członków zespołu do treningów i poprawiania sprzętu.

 

K. Jestem zadowolony z mojej postawy na poprzednim turnieju, więc optymistycznie patrzę na nadchodzący turniej. Pozytywnie nastraja mnie także zmiana w nastawieniu drużyny, CD znowu zaczyna łapać wiatr w żagle.

 

2.Jak przygotowania do turnieju?

R. W okresie od poprzedniego turnieju w końcu rozpoczęły się w Warszawie treningi bohurtowe. Może i frekwencja nie była za wysoka, ale i tak dało radę przećwiczyć kilka nowych akcji z użyciem broni dwuręcznej. Poza tym warto wspomnieć, że wczoraj odbyły się nagrania do programu National Geographic o polskich walkach rycerskich, dzięki którym mieliśmy okazję stoczyć kilka dodatkowych grupowych walk w szrankach i sprawdzić wprowadzone od poprzedniego turnieju usprawnienia sprzętu.

 

K. Poza dołożeniem do mojego planu tygodnia treningów bohurtowych nic więcej nie zmieniłem specjalnie pod kątem turnieju Gdyńskiego. To co robię normalnie cały czas mnie rozwija i z miesiąca na miesiąc czuję się silniejszy i sprawniejszy.

 

3.Jakieś zmiany sprzętu?

R. Na turniej w Gdyni przygotowałem nowy hełm wzorowany na ruskich hełmach z daszkiem i kratą. Niestety w trakcie wczorajszego kręcenia walk wyszło, że wymaga jeszcze kilku poprawek zanim będę mógł go w pełni bezpiecznie używać, z tego powodu w Gdyni nadal będę walczył w starym klappenvisierze. Poza hełmem przygotowałem też od nowa glewię – dobrze nabita nie powinna się złamać tak jak to było w Zduńskiej Woli.

 

K. Jedyne zmiany w sprzęcie od poprzedniego turnieju sprowadzają się do wymiany wszystkich uszkodzonych skórzanych pasków. Jest to szczególnie ważne przed turniejem bohurtowym, gdzie każde zerwanie elementu opancerzenia w trakcie walki wyłącza zawodnika ze starcia i może diametralnie przechylić szalę zwycięstwa na drugą stronę.

 

4.Jakie oczekiwania względem wyników?

R. Jedziemy całkiem dobrym składem, a co więcej sądzę, że podstawowa piątka zawodników jest wyraźnie lepiej przygotowana niż to było z Zduńskiej Woli. Co ważne przypuszczam, że zwycięska drużyna z Zduńskiej Woli – ŁAN – może mieć pewne problemy ze składem, prawdopodobnie nie będzie ich jednego z najważniejszych zawodników – Artura, a nie zdziwię się też jak nie dojedzie część drużyny mieszkająca na południu polski. Należy jednak pamiętać, że jakiego by nie wystawili składu nie można ich lekceważyć, zwyciestwem w tym turnieju  prawdopodobnie zagwarantowali by sobie zwycięstwo całej Ligi, więc napewno nie odpuszczą. Co się tyczy inny drużyn to ponieważ jest to jedyny turniej na pomorzu to trzeba będzie szczególnie uważać na FŚ, która nie dość, że będzie miała bardzo mocny pierwszy skład to do tego w pełni wypoczęty. Poza nimi wszysycy będę zęczeni daleką podróżą. Musimy także pamiętać o drużynie z Kaliningradze, która może zupełnie zamieszać w tabeli turniejowej i nie będę zdziwiony, jeżeli to oni będą walczyli w finale.

 

K. Zgadzam się z przewidywaniami Roberta. Jedziemy żeby wygrać, ale nie możemy nikogo lekceważyć. Zapraszamy wszystkich do trzymania za nas kciuków.

 

Aktualny ranking 5vs5

 1. KS Rycerz Sieradz I -19 pkt
 2. Cannabis Dei – 17 pkt
 3. KS Rycerz Sieradz II – 13 pkt
 4. RKS Silesia I / Excalibur- 10 pkt
 5. Sierotki – 9 pkt
 6. RKS Silesia II – 6 pkt
 7. Reprezentacja Warmii i Mazur (WiM) – 5 pkt.
 8. Fabryka Świń – 3 pkt
 9. Von Massow – 3 pkt
 10. Pomezanka – 2 pkt
 11. WAM – 2pkt
 12. BHP 1 pkt